Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z mdłościami podczas okresu?

Witam jestem Kobietą mam lat 25 . Zauważyłam od jakiegoś czasu że w trakcie miesiączki czuje się źle , jestem osłabiona ale najbardziej dokuczliwa dolegliwość to mdłości , mdli mnie i również po okresie mam mdłości kilka dni , na szczęście nie wymiotuje ale czasem na prawdę ciężko wytrzymać. Nie wiem co mogę zrobić gdzie się udać żeby się lepiej czuć .
KOBIETA, 25 LAT 4 tygodnie temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nudności to jest bardzo częsta dolegliwość wchodząca w spektrum dolegliwości określanych mianem PMS – mogą dotyczyć nawet 50-70% kobiet. W czasie okresu również możliwe jest występowanie mdłości, co jest reakcją organizmu na wahania hormonalne. Za sprawców najbardziej dokuczliwych przypadłości miesiączkowych uznaje się prostaglandyny i progesteron, które u wrażliwszych pacjentek prowadzą nie tylko do występowania bolesnych skurczów podbrzusza, ale także bólu głowy, migren, bólu i tkliwości piersi czy mdłości.

O tym jak sobie radzić z dolegliwościami w trakcie miesiączki w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-dolegliwosci.

Natomiast długo utrzymujące się mdłości – zarówno przed, jak i po miesiączce mogą wskazywać na zaburzenia pracy dróg pokarmowych i nie mieć związku z miesiączką. Z tego powodu warto byłoby skonsultować się z internistą, który może uznać za słuszną wizytę i diagnostykę u gastroenterologa.

O przyczynach i leczeniu mdłości może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy