Dlaczego miewam mdłości podczas okresu?

Witam jestem kobietą i mój problem to mdłości lekkie w czasie okresu i po. Od kilku miesięcy jak zaczyna się miesiączka to czuje się bardzo źle. Jest mi niedobrze ale po okresie też mam takie objawy i są mocniejsze , kilka dni a później przechodzi i tak do następnej miesiączki .. Jak Sobie pomóc ? Czy lekarz ginekolog może coś na to zaradzić ? Miałam różne badania robione i to nie od żołądka .

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

z całą pewnością uciążliwość mdłości w czasie okresu nie należy do przyjemnych. Warto przyjrzeć bliżej się Pani samopoczuciu i wykonać badania hormonalne. Być może nudności wchodzą w skład objawów PMS (Zespołu napięcia przedmiesiączkowego), który wedle najświeższych badań dotyczy comiesięcznego funkcjonowania blisko połowy kobiet. Inne specyficzne objawy PMS to przede wszystkim skłonności do irytacji i częste wahania nastroju, wilczy apetyt lub ochota na wybrane potrawy czy produkty, tkliwość piersi i zmęczenie. Tu znajdzie Pani więcej informacji na temat Zespołu napięcia przedmiesiączkowego.: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms.

Jednak występowania uczucia mdłości już po zakończonym krwawieniu wymaga konsultacji lekarskiej. Ponadto ginekolog pomoże Pani wdrożyć postępowanie, które zniweluje dolegliwości. Być może kluczowa będzie dieta lub wyeliminowanie niektórych grup pokarmów w tym szczególnym czasie. PMS może być leczony także farmakologicznie. Zachęcam do wizyty u specjalisty i spokojne omówienie męczącego Panią problemu.

W naszym serwisie zadano już kilka podobnych pytań, zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-nasilajace-sie-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mdlosci-moga-byc-spowodowane-miesiaczka-lub-stresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kolejny-okres-a-mdlosci-brak-apetytu-i-bole-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.