Dlaczego mam te bóle podbrzusza przy braku współżycia?

Mam 40 lat nie współżyje. Ostatni okres miałam 3 lipca Cykle 28 dni. Od kilku dni mam bóle brzucha, suchość w pochwie i uczucie ciężkości typowe przed okresem. Ale miesiączki brak. Czy iść do lekarza? Pytam bo poprzedni okres miałam tydzień za wcześnie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy są typowe dla PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. To grupa symptomów, która towarzyszy kobiecie na chwilę przed i w trakcie miesiączki. Mowa tutaj o bólu jajników, rozdrażnieniu, czy wahaniach nastroju.

Jeżeli chodzi o suchość w pochwie, to przed okresem może ona wystąpić z powodu spadku poziomu estrogenów, które sprzyjają lepszemu nawilżeniu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do bólu podbrzusza oraz nieregularnych miesiączek powinna się Pani udać do ginekologa. Odpowiedni specjalista za pomocą odpowiednich badań będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanuje dalsze postępowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym PMS oraz nieregularnych miesiączek:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.