Dlaczego mam skurczowy ból brzucha?

Ok kilku dni mam skurczowy ból brzucha. Mija po oddaniu gazów Ale utrzymuje się cały czas cały dzień. Ostatnio mam dużo stresów. A wtedy ból się nasila. Od kilku dni mam tez okres. Czuje się bardzo źle Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

skurczowy ból brzucha podczas miesiączki może świadczyć o PMS. Jest to zespół napięcia przedmiesiączkowego, w którym pojawiają się takie symptomy jak: wspomniany ból brzucha, rozdrażnienie, ból głowy, napady głodu itp.. W takim wypadku trzeba stosować leczenie objawowe, polegające np. na braniu tabletek eliminujących skurcze.

W innym przypadku może to świadczyć między innymi o bólu promieniującym od organów w brzuchu, zatruciu pokarmowym, a także o zespole jelita drażliwego (IBS).

Jeśli chodzi o IBS, to potrzeba wykonać odpowiednie badania, takie jak gastroskopia i kolonoskopia. To choroba jelit, więc może powodować objawy takie jak ból brzucha, zaparcia, biegunki itp..

Jeżeli ból nie minie, zalecamy kontakt z lekarzem internistą, a gdyby wydawał się nie do zniesienia, można pojechać na SOR.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które opisują przywołane dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.