Co mam robić z tym bólem brzucha?

Witam raz na jakiś czas mam taki ból a zaczyna się tak. Brzuch robi się wzdęty i kłujący ból po lewej stronie podczas oddychania zaczyna coraz bardziej boleć i jednocześnie ten ból się rozchodzi po lewej stronie i wchodzi w obojczyk za każdym razem nie mogę nabrać powietrza bo sprawia to ogromny kłujący ból niekiedy aż się nie można wyprostować a w pozycji skulonej boli jeszcze bardziej i najgorszy jest ten ból obojczyka i to że nie mogę złapać powietrza. Z czego to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Połączenie bólu brzucha, który w jakiś sposób promieniuje w okolice obojczyka, może świadczyć o jakimś urazie. Jeżeli jednak nie doszło do stłuczenia lub złamania obojczyka, to prawdopodobnie przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

Ból brzucha i jego wzdęcie po lewej stronie wskazuje też często na jakiś problem z jelitami. Nierzadko świadczy o zespole jelita drażliwego, w skrócie IBS. Jest to zespół symptomów, które wywołują bóle brzucha, zaparcia, biegunki i złe samopoczucie.

Jeżeli problem będzie się nasilał, zalecam wykonanie USG brzucha i gastroskopii. Te badania powinny pomóc zdiagnozować sedno problemu. Gastroskopia powinna także sprawdzić, czy nie tworzą się wrzody żołądka.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których opisano powyższe zagadnienia:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.