Co mogą oznaczać takie kłujące bóle brzucha?

Dzień dobry. Co jakiś czas regularnie miewam bóle brzucha po lewej stronie po żebrem. Jest to taki kłujący ból. Brzuch jest wzdęty, występuje biegunka, przelewanie się w brzuchu oraz nudności i uczucie pełności. Pojawia się na kilka dni, tydzień po czym znika i za jakiś czas znowu występuje. Czasami ból promieniuje na cały brzuch. Zaznaczę też, że staram się odżywiać zdrowo oraz nie spożywam laktozy,bo zauważyłam, że mi nie służy. Regularnie trenuje. Planuje wybrać się do lekarza, ale boje sie, że zleci mi gastroskopie bądź kolanoskopie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mimo wszystko zachęcamy do wizyty u lekarza. Przyczyn dolegliwości bólowych po lewej stronie brzucha jest bardzo wiele i tylko wnikliwy wywiad lekarski oraz wykonanie niezbędnych badań może dać odpowiedź na to co Pani dolega.

Kłujący ból po lewej stronie brzucha może występować w przypadku chorób śledziony, chorób trzustki, a także sugerować choroby jelit. Takie objawy mogą również dawać wrzody żołądka i dwunastnicy, a także zakażenie bakterią Helicobacter Pylori. Czasem jest to zespół jelita drażliwego. Bez wizyty u lekarza niemożliwe jest jednak postawienie prawidłowej diagnozy, dlatego proszę się jej nie obawiać. Badania, takie jak gastroskopia bądź kolonoskopia są bardzo pomocne podczas diagnostyki, jednak nie zawsze istnieje konieczność ich wykonania. O tym decyduje bowiem lekarz.

Tematyka ta została szerzej opisana w jednym z naszych tekstów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.