Dlaczego mam te bóle po lewej stronie brzucha?

Dzień dobry, mam takie pytanie, ponieważ od jakiegoś czasu prawie cały czas boli mnie brzuch, najpierw po lewej stronie na wysokości talii, a teraz w lewym podbrzuszu. Nie mam biegunek/zaparć/wymiotów/gorączki, mam regularne miesiączki. Wczoraj złapał mnie skurcz podbrzusza, że nie mogłam w ogóle się ruszyć przez kilkanaście minut. Co to może być? Do jakiego lekarza się udać? Pytam tu, bo do lekarza mogę się wybrać dopiero za kilka dni. :(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w pierwszej kolejności może Pani udać się do lekarza rodzinnego, aby rozpocząć diagnostykę w tym kierunku. Dolegliwości bólowe w obrębie brzucha mogą mieć bardzo dużo przyczyn, dlatego niezbędne jest wykonanie badań dodatkowych, które umożliwią postawienie diagnozy. W razie potrzeby lekarz rodzinny pokieruje Panią dalej.

Ból brzucha po lewej stronie może być objawem chorób związanych z przewodem pokarmowym - zapalenia trzustki, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, uchyłków jelita grubego. Może on również świadczyć o problemach związanych z układem moczowo-płciowym.

Proszę więc jak najszybciej udać się do lekarza, aby jak najszybciej poznać przyczynę i wdrożyć leczenie.

Więcej informacji na temat bólu brzucha po lewej stronie znaleźć można w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.