Co mogą oznaczać nawrotowe bóle brzucha po lewej stronie?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu cierpię na nawracające bóle brzucha po stronie lewej, tuż pod żebrami. Pojawia się on okolo 3 godziny po posiłku (niezależnie od tego jaki on był). Ma charakter taki... Gniotący czasem kłuje też.. Dziś zdarzyło się lekkie promieniowanie do plecow. W momencie największego nasilenia bywam spocona i odczuwam nudności. Wymioty, biegunki czy zaparcia nieobecne. Zgłosiłam się z tym do lekarza rodzinnego zalecił zrobienie usg jednak nic w nim nie wyszło, podstawowa mofrologia bez odchyleń.. Jaka może być przyczyna takiego bólu?

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane przez panią objawy mogą być wynikiem zapalenia lub choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Polecam wykonanie gastroskopii. Ponadto warto wykonać próby wątrobowe (AlAT, AspAT, bilirubina) oraz próby trzustkowe (amylaza, lipaza). Pozdrawiam i życzę zdrowia.