Co mogą oznaczać nawrotowe bóle brzucha po lewej stronie?
Dzień dobry, od jakiegoś czasu cierpię na nawracające bóle brzucha po stronie lewej, tuż pod żebrami. Pojawia się on okolo 3 godziny po posiłku (niezależnie od tego jaki on był). Ma charakter taki... Gniotący czasem kłuje też.. Dziś zdarzyło się lekkie promieniowanie do plecow. W momencie największego nasilenia bywam spocona i odczuwam nudności. Wymioty, biegunki czy zaparcia nieobecne. Zgłosiłam się z tym do lekarza rodzinnego zalecił zrobienie usg jednak nic w nim nie wyszło, podstawowa mofrologia bez odchyleń.. Jaka może być przyczyna takiego bólu?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Opisane przez panią objawy mogą być wynikiem zapalenia lub choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Polecam wykonanie gastroskopii. Ponadto warto wykonać próby wątrobowe (AlAT, AspAT, bilirubina) oraz próby trzustkowe (amylaza, lipaza). Pozdrawiam i życzę zdrowia.