Ból po lewej stronie brzucha pod żebrami i wzdęcia

Ostatnio bardzo boli mnie po lewej stronie brzucha pod żebrami i mam wzdęcia.Najbardziej boli po zjedzeniu słodkich potraw. Co to może być?

Witam,
proponuję badania laboratoryjne, amylazę, lipazę oraz USG jamy brzusznej z oceną trzustki.
Wskazana wizyta u lek. rodzinnego. Można włączyć preparaty enzymów trzustkowych do leczenia i obserwować czy jest poprawa.

pozdrawiam