Zawroty głowy, dyskomfort z lewej strony nadbrzusza i wyniki badania krwi

Proszę o radę. Mam lekkie zawroty głowy i dyskomfort z lewej strony nadbrzusza, niezwiązany z posiłkami. Karmię piersią (CC07.2016), problemy zaczęły się przed ciążą i wtedy były pierwsze badania. Teraz ważę 4kg mniej niż przed ciążą a przytyłam 13kg. Morfologia, CRP, mocz-w normie; Lipaza 65 (norma do 60, wcześniej 40); Amylaza w moczu 286U/L(norma 447; wcześniej 714 przy normie 650). USG jamy b.-bez zmian. Kał: BARDZO LICZNE włókna mięsne DOBRZE strawione, DOŚĆ LICZNE krople tłuszczu.

Taki wynik badania kału może świadczyć o niewydolności trzustki w zakresie wydzielanych enzymów trawiennych np. na podłożu przewlekłego stanu zapalnego. Trzeba rozważyć pogłębienie diagnostyki o badanie TK jamy brzusznej z oceną trzustki. Oczywiście także należy rozważyć substytucję doustną enzymów trzustkowych. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący najlepiej gastroenterolog.