Co może oznaczać ten ból brzucha po lewej stronie?

Witam, odczuwam ból po lewej stronie brzucha na dole, gdy podnoszę nogę, przewracam się na lewy bok, przy dotykaniu nie boli. Mam uczucie jakby w środku "coś" było, robiłam kolonoskopie nic nie wykryto, gastroskopię to mam bakterię helikobakter pyroli, sprawy ginekologiczne ok, nie mam pojęcia do jakiego lekarza się udać, badania krwi w porządku.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe lewego podbrzusza, które nasilają się pod wpływem określonych czynności mogą mieć różne przyczyny. W takiej sytuacji podstawową diagnostykę rozpoczyna się u lekarza rodzinnego bądź internisty. Trzeba sprawdzić ogólny stan Pani zdrowia, wykonać morfologię, próby wątrobowe, a także USG jamy brzusznej.

Na podstawie wywiadu zdrowotnego oraz wyników badań lekarz będzie w stanie pokierować Panią dalej, na przykład do gastroeneterologa, a nawet ortopedy, gdyby okazało się, że ból ma związek z mięśniami, stawami lub nerwami w okolicy miednicy, bioder czy też dolnej części pleców. Zachęcamy więc do poszerzenia dotychczasowej diagnostyki. Życzymy szybkiego znalezienia źródła problemu.

Temat ten poruszaliśmy w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony,

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.