Co może znaczyć ból brzucha z lewej strony pod żebrami?

Witam wczoraj całą noc miałem ból brzucha z lewej strony pod żebrami ból przypomina skurcze a po zażyciu nospy ból mija na parę godzin dzisiaj już się znowu zaczyna czy może mi pani powiedzieć co to może być

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból brzucha umiejscowiony po lewej stronie zazwyczaj wskazuje dolegliwości ze strony układu trawiennego. Narządy, które mogą manifestować się bólem to żołądek, śledziona, okrężnica lub trzustka.

Niestety wymienione przez Pana dolegliwości nie wskazują konkretnego schorzenia. By ustalić przyczynę, konieczna będzie diagnostyka. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach pojawia się ból i czy może mieć związek ze spożywanymi pokarmami.

Sugeruję również kontakt z internistą i wykonanie podstawowych badań krwi oraz USG jamy brzusznej, choć już być może badanie palpacyjne wskaże kierunek dalszej diagnostyki.

Jeżeli ból nie ustąpi w najbliższym czasie lub nasili się i pojawią się dodatkowe dolegliwości (np. w postaci mdłości, wymiotów, biegunki itd.), to należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub bezpośrednio na izbę przyjęć.

Być może pomocny okaże się także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.