Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak organizm broni się przed atakiem drobnoustrojów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewątpliwie nie powinna Pani zwlekać z wizytą u internisty, który może skierować Panią na podstawowe badania (morfologię, badanie poziomu elektrolitów, stężenia mocznika i kreatyniny) i wypisać skierowanie do gastroenterologa w celu dalszej diagnostyki. Na pewno nieodzowne będzie wykonanie analizy kału – w tym jego pH, posiewu czy oznaczenia stężenia laktoferyny oraz leukocytów. Biegunki tłuszczowe to biegunki, które zawierają niestrawiony tłuszcz, wynikające z zaburzeń trawiennych. Nierzadko mają związek z problemami dróg żółciowych (np. kamicą) lub chorobami trzustki. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-tluszczowa-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie.

W Pani przypadku ból zlokalizowany po lewej stronie pod żebrami wskazywałby na trzustkę lub śledzionę. Jednak około 80% pacjentów uskarżających się na ból brzucha w tym miejscu ma zdiagnozowane zapalenie trzustki. Proszę zapoznać się z tym artykułem, wskazuje inne możliwe schorzenia związane z jamą brzuszną i bólem w jej lewej części: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony. W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki organ ten nie trawi właściwie tłuszczów (stąd stolec z niestrawionym tłuszczem) i nie produkuje wystarczającej ilości insuliny, co może prowadzić do cukrzycy. O chorobie może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-trzustki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy