Jaka jest przyczyna moich żółtych biegunek?

Od dłuższego czasu mam bóle brzucha i biegunki. Bóle brzucha nie są silne ale uciążliwe i często nie mogę przez nie spać całą noc. Biegunki są koloru żółtego. Rok temu miałam. Wycinany woreczek zolciowym, a przed nowym rokiem zaczęło mi szkodzić różne produkty które wcześniej jadłam bez problemu np orzechy, jajka, miód. Lekarze zrobił mi badania krwi i powiedział że wyniki są złe i dał termin do szpitala ale nie powiedział nic konkretnego, tylko że podejrzewa stan zapalny w brzuchu ale gdzie to muszą stwierdzić oni. Bardzo się denerwuje i chciałabym wiedzieć chociaż co to może być

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno powiedzieć cokolwiek bez wglądu w wyniki badań. Żółte biegunki mogą mieć co najmniej kilka przyczyn, w tym związanych z wirusowym zapaleniem wątroby lub kamicą dróg żółciowych. Żółty kolor stolca może świadczyć o zaburzonej produkcji lub przemianie żółci, która trafia do jelita. Więcej o kolorach stolca w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/stolec-informacje-kolory-stolca-konsystencja. W zależności od tego, jaki to jest stolec, to może on świadczyć także o problemach z trzustką – wówczas mogą to być tzw. biegunki tłuszczowe, w których widoczny jest niestrawiony tłuszcz, bowiem to trzustka właśnie odpowiedzialna jest za produkcję enzymów tłuszczowych. O biegunce tłuszczowej możę Pani przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-tluszczowa-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.