Dlaczego mam żółte stolce?
Witam od 2 dni mam bóle brzucha promieniujace na plecy...i bulgotanie w żołądku do tego doszedł wczoraj żółty stolec. Apetyt też jest mały jem z rozsądku nie z łaknienia. Na poczatku maja miałem robione usg które nic nie wykazało

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
proszę zgłosić się do internisty, być może konieczne będzie wykonanie morfologii, a w dalszej kolejności tomografii komputerowej jamy brzusznej albo kolonoskopii. Żółty stolec może wskazywać na zaburzenia pracy wątroby lub trzustki. O chorobach wątroby przeczyta Pan w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/chora-watroba. W przypadku cholestazy, czyli nieprawidłowego odpływu żółci czy wirusowego zapalenia wątroby może pojawić się żółty kolor kału. Tutaj więcej informacji o tym, jaki kolor kału jest alarmujący i o czym może świadczyć: https://portal.abczdrowie.pl/tag/stolec/6043991148614273-informacje-kolory-stolca-konsystencja.
Jeżeli jednak zaobserwował Pan również w stolcu zawartość tłuszczu (stolec wówczas jest połyskliwy i trudno go spuścić w toalecie), to prawdopodobnym problemem jest nieprawidłowa praca trzustki – niestrawiony tłuszcz, zamiast zostać wchłonięty przez jelito, wydalany jest z kałem. Szczególnie alarmujący powinien być dla Pana silny ból brzucha, któremu towarzyszyć mogą mdłości oraz zaparcia i gorączka – wówczas nie należy zwlekać z wizytą na SORze, ponieważ może to oznaczać ostre zapalenie trzustki. Więcej o chorobach trzustki i symptomach, jakie dają w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-trzustki-charakterystyka-narzadu-rodzaje-chorob-i-objawy.