Dlaczego mam żółte stolce?

Witam od 2 dni mam bóle brzucha promieniujace na plecy...i bulgotanie w żołądku do tego doszedł wczoraj żółty stolec. Apetyt też jest mały jem z rozsądku nie z łaknienia. Na poczatku maja miałem robione usg które nic nie wykazało

Redakcja abcZdrowie

Witam,
proszę zgłosić się do internisty, być może konieczne będzie wykonanie morfologii, a w dalszej kolejności tomografii komputerowej jamy brzusznej albo kolonoskopii. Żółty stolec może wskazywać na zaburzenia pracy wątroby lub trzustki. O chorobach wątroby przeczyta Pan w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/chora-watroba. W przypadku cholestazy, czyli nieprawidłowego odpływu żółci czy wirusowego zapalenia wątroby może pojawić się żółty kolor kału. Tutaj więcej informacji o tym, jaki kolor kału jest alarmujący i o czym może świadczyć: https://portal.abczdrowie.pl/stolec-informacje-kolory-stolca-konsystencja.
Jeżeli jednak zaobserwował Pan również w stolcu zawartość tłuszczu (stolec wówczas jest połyskliwy i trudno go spuścić w toalecie), to prawdopodobnym problemem jest nieprawidłowa praca trzustki – niestrawiony tłuszcz, zamiast zostać wchłonięty przez jelito, wydalany jest z kałem. Szczególnie alarmujący powinien być dla Pana silny ból brzucha, któremu towarzyszyć mogą mdłości oraz zaparcia i gorączka – wówczas nie należy zwlekać z wizytą na SORze, ponieważ może to oznaczać ostre zapalenie trzustki. Więcej o chorobach trzustki i symptomach, jakie dają w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-trzustki-charakterystyka-narzadu-rodzaje-chorob-i-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.