Ból pod żebrami z lewej strony brzucha u 40-latki

Witam Ma takie pytanie od piątku boli mnie brzuch a dokladniej z lewej strony pod żebrami , ból jest strasznie mocy że aż łzy mi same leca , czuje jakby mi coś wybuchało w brzuchu..

Niestety, nie da się postawić diagnozy bez wizyty u lekarza! Bóle brzucha nie zawsze ujawniają się w tym miejscu, które je wywołuje ("bóle rzutowane"). Być może przyczyną jest zapalenie trzustki - pomocne byłoby usg brzucha. Proszę nie zwlekać z udaniem się po pomoc!