Ból z lewej strony brzucha pod żebrami u 50-latki chorej na cukrzycę

Witam Od 21 lat choruję na cukrzycę. Od niedawna mam bóle z lewej strony brzucha pod żebrami . Nie przejadam się i jestem raczej szczupłą osobą .Nie mam problemów z żołądkiem . W 1977 roku miałam usuniętą śledzionę . Mam 50 lat. Czym ten ból może być spowodowany?

Witaj,
najczęściej mówi się o o bólu z prawej strony pod żebrami i to może wskazywać na problemy z wątrobą. Z lewej strony z kolei mamy trzustkę... Przez internet nikt diagnozy nie postawi. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, powiedzieć mu o dolegliwościach, ten powinien wypisać zlecenie na badania laboratoryjne i badanie usg.

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl

Witam serdecznie,

Niestety bez żadnych badań nie jestem w stanie postawić diagnozy. Powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi Pani skierowanie na badania. Z pewnością należy wykonać badanie usg

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk