Dlaczego mam ten ból w prawej części brzucha?

Witam , co to za przyczyna , ból mam po prawej stronie brzucha . Gdy się położę na plecy , to czuje ucisk pod pępkiem na całym podbrzuszu . Np tak samo czuje jakby pełność w odbycie.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból po prawej stronie brzucha może mieć wiele różnych przyczyn. Może to być zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby zapalne jelit, zapalenie wątroby czy oznaka kamicy nerkowej. Czasem w ten sposób objawia się zespół jelita drażliwego, któremu może towarzyszyć uczucie niepełnego wypróżnienia.

Proszę zgłosić się do lekarza (może to być lekarz pierwszego kontaktu), który zleci Panu badania diagnostyczne, dzięki którym będzie można ocenić Pański stan zdrowia.

Temat ten został szerzej opisany w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-prawym-boku-choroby-schorzenia-leczenie,

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.