Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam takie bóle brzucha w wieku 25 lat?

Witam. Mam 25 lat i Zwracam się z takim pytaniem mam problem z bólem brzucha po prawej stronie na wysokości biodra do tego bolące plecy (tak jak by nerki- w ubiegłym roku kolka nerwowa i zapalenie pęcherza) ból czasem w dole brzucha który też występuje jest bardzo mocny chwilowe skurcze po czym ustepuje, nagle ruchy powodują ból, dotykanie i uciskanie tego miejsca powoduje ból. Co jakiś czas dostaje osłabienie organizmu tzn. Wszytkio boli. Co to może być
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli chorowała Pani na kolkę nerkową, a dodatkowo od dłuższego czasu utrzymują się wspomniane dolegliwości, które mogą wskazywać np. na kamicę nerkową lub inne schorzenia związane z nerkami i układem moczowym, to sugeruję wizytę u lekarza.

Ból brzucha z prawej strony może wskazywać na wiele schorzeń. Poza chorobami nerek, również wyrostek robaczkowy może powodować ból brzucha nasilający się podczas ucisku, a także zapalenie pęcherzyka żółciowego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Niestety konieczne jest choćby badanie palpacyjne, a w dalszej kolejności – morfologia krwi i USG jamy brzusznej, by postawić diagnozę.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-masz-zdrowe-nerki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy