Dlaczego mam takie bóle brzucha w wieku 25 lat?

Witam. Mam 25 lat i Zwracam się z takim pytaniem mam problem z bólem brzucha po prawej stronie na wysokości biodra do tego bolące plecy (tak jak by nerki- w ubiegłym roku kolka nerwowa i zapalenie pęcherza) ból czasem w dole brzucha który też występuje jest bardzo mocny chwilowe skurcze po czym ustepuje, nagle ruchy powodują ból, dotykanie i uciskanie tego miejsca powoduje ból. Co jakiś czas dostaje osłabienie organizmu tzn. Wszytkio boli. Co to może być

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli chorowała Pani na kolkę nerkową, a dodatkowo od dłuższego czasu utrzymują się wspomniane dolegliwości, które mogą wskazywać np. na kamicę nerkową lub inne schorzenia związane z nerkami i układem moczowym, to sugeruję wizytę u lekarza.

Ból brzucha z prawej strony może wskazywać na wiele schorzeń. Poza chorobami nerek, również wyrostek robaczkowy może powodować ból brzucha nasilający się podczas ucisku, a także zapalenie pęcherzyka żółciowego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Niestety konieczne jest choćby badanie palpacyjne, a w dalszej kolejności – morfologia krwi i USG jamy brzusznej, by postawić diagnozę.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-masz-zdrowe-nerki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.