Dlaczego mam ten ból prawej strony brzucha?

Boli prawa dolna część brzucha. Ból promieniuje na prawy bark, prawą łopatkę i prawe oko. Pojawia się czerwona opuchlizna palców prawej dłoni. Ból nasila się przy głodzie, który od lat jest według mnie nadmierny. Mam trudność z zaśnięciem i budzę się stanowczo przedwcześnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Pana objawy są niepokojące. Proszę koniecznie udać się na wizytę lekarską i rozpocząć diagnostykę w tym kierunku.

Bóle podbrzusza mogą występować z wielu różnych przyczyn. Dolegliwość ta nie jest charakterystyczna dla jednej jednostki chorobowej. Może pojawiać się sporadycznie na skutek niestrawności, ale i występować przewlekle.

Ból na dole brzucha po prawej stronie może oznaczać zapalenie wyrostka robaczkowego. Początkowo ból ten jest łagodny, jednak z czasem przybiera na sile i wymaga pilnej interwencji lekarskiej. Zwykle towarzyszą mu również nudności, wymioty, podwyższona temperatura oraz brak apetytu. Inne możliwe przyczyny to: kamica nerkowa, przepuklina pachwinowa, odmiedniczkowe zapalenie nerek lub zapalenie gruczołu krokowego.

Proszę więc nie bagatelizować tych objawów.

Temat ten został opisany szerzej pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.