Dlaczego mam te bóle brzucha po prawej stronie?

Co może być powodem bólu brzucha z prawej strony? Ból brzucha jest chwilowy i ściskający momentami nie do wytrzymania

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn bólu brzucha po prawej stronie może być naprawdę wiele. Istotna jest nie tylko lokalizacja bólu, ale również czas jego trwania. Czasem bowiem zdarza się, że jest to skutek zjedzenia ciężkostrawnego posiłku lub konsekwencja zbyt dużego wysiłku fizycznego. Wówczas dolegliwości znikną tak szybko, jak się pojawiły.

Jeśli jednak ból trwa dłużej, warto udać się do lekarza w celu rozpoczęcia diagnostyki. Proszę nie bagatelizować tych dolegliwości, gdyż mogą one świadczyć o wielu problemach zdrowotnych, takich jak: zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, wrzody żołądka, nieswoiste zapalenie jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie przydatków, kamica dróg żółciowych czy przepuklina pachwinowa. Zachęcamy więc do pilnej konsultacji lekarskiej.

Tematyka ta została również poruszona w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.