Ból i skurcze prawej strony brzucha

Co moze byc powodem bolu po prawej dolnej stronie.brzucha?.towarzyszyly.mu.mocne.skurcze

Lek. Marta Gryszkiewicz

Patologie w obrębie narządu rodnego ( m.in. jajowodu i jajnika) lub zapalenie wyrostka robaczkowego - to najczęstsze przyczyny.

Witam,
silny skurczowy ból w prawym podbrzuszu może być objawem zapaleniu jajnika czy zapaleniem przydatków macicy.Przewlekłe bóle w prawej połowie jamy brzusznej mogą być pochodzenia jelitowego, choć często traktowane są jako objaw przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego.
Proszę zgłosić się do lekarza aby wyjaśnić przyczynę dolegliwości.
Pozdrawiam, Katarzyna Mudel