Ból brzucha a zapalenie wyrostka robaczkowego

Od kilku dni boli mnie brzuch, po prawej stronie pod żebrami. Nie jest to ostry ból, raczej taki który daje o sobie znać, ale nie uprzykrza życia za bardzo. Czy to może być wyrostek?

W przypadku dolegliwości bólowych związanych z nadbrzuszem prawym raczej nie przypuszczamy zapalenia wyrostka robaczkowego (umiejscowionego w podbrzuszu prawym), ale być może zapalenie pęcherzyka żólciowego. Dlatego w takiej sytuacji zaleca się wykonanie USG jamy brzusznej, która ewidentnie odpowie na pytanie jaki jest obecnie stan umiejscowionych w tym miejscu: wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych czy też np. nerki. Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. On po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania.