Czy miałam drenaż otwarty otrzewnej?

Dzień Dobry, w listopadzie miałam przeprowadzoną operację. Leczenie operacyjne obejmowało: laparotomia zwiadowcza, appendektomia, ewakuacja ropnia wewnętrzotrzewnowego, drenaż otrzewnej. Rozpoznanie przy wypisie: ostre zapalenie otrzewnej, ropowicze zapalenie jajowodu lewego, kontaktowe zapalenie wyrostka robaczkowego. Aktualnie prowadzę korespondencję z ubezpieczycielem, gdzie lekarz na podstawie powyższych informacji twierdzi, że nie wykonano drenażu otwartego, który jest wykonywany tylko w szczególnych przypadkach. Zakładam, że zapalenie otrzewnej jest szczególnym przypadkiem szczególnie, że dren był pozostawiony przez kilka dni w celu całkowitego usunięcia ropy, a rana po drenie nie została zaszyta, ale została pozostawiona do samoistnego zagojenia. Poszukuję interpretacji drenażu niemniej jednak z każdej publikacji wynika, że to co zostało przeprowadzone to wlasnie drenaż otwarty zmiany otrzewnej. Proszę o komentarz w tej sprawie.

Sugeruję kontakt z lekarzem, który przeprowadził operację i opiekował się Panią w trakcie hospitalizacji. Na podstawie dokumentacji lekarz sporządzi odpowiednie zaświadczenie.