Zapalenie wyrostka robaczkowego schowanego za kątnicą

dzień dobry, od paru miesięcy ból trwający parę godzin, bardzo mocny w prawym dole biodrowym,usg ginekologiczne, przeszłam kolonoskopie, gastroskopie, pasaż przewodu pokarmowego ,TK miednicy- wszystkie badania nie wykazały patologii. lekarz gastrolog sugeruje zap.wyrostka robaczkowego (schowany za kątnicą). Czy usuwać wyrostek czy grozi mi perforacja, czy iść na planowy zabieg czy czekać na atak?

Witam. Przede wszystkim pokazać się u chirurga. Współczesne aparatu USG mają dobrą rozdzielczość i potrafią wykazać wyrostek. Oczywiście wyrostek może być położony zakątniczo, Jednakże jeśli wyrostek byłby w stanie zapalnym, to już dawno byłaby Pani po zabiegu operacyjnym. Decyduje badanie kliniczne.

To jest niestety pani decyzja, a podejmuje ją pani po rozmowie z chirurgiem. Problem jest taki, że nie ma postawionego pewnego rozpoznania i prawdopodobnie będzie je można postawić dopiero po operacji.Może się okazać, że wyrostek jest OK.

Czy to jest ewidentnie zapalenie wyrostka robaczkowego - z długim wywiadem kilkumiesięcznym raczej wątpliwe. Niemniej jednak jeśli nie udaje się ustalić przyczyny dolegliwości i stan się nie poprawia - być może należy przeprowadzić laparoskopię diagnostyczną z możliwością wykonania zabiegu terapeutycznego.