Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może wywoływać bóle po operacji perforacji wyrostka robaczkowego?

07 sierpnia byłam operowana z powodu perforacji wyrostka robaczkowego. Miałam zapalenie otrzewnej. Od miesiąca odczuwam kłujące bóle na wysokości piersi oraz w dole brzucha. Nie są to bóle ciągłe. Występują w dole brzucha. Często mam brzuch wzdęty i twardy. Pojawiły się kłopoty z wypróżnianiem. Utrzymuje dietę lekkostrawną. USG nic nie wykazało. Chirurg poinformował mnie, że musimy czekać, aż jelita prawidłowo się ułożą. Mam pytanie, co może wywoływać takie bóle?
KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na bilirubinę

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W przypadku perforacji zapalonego wyrostka robaczkowego i zakażenia otrzewnej w jamie brzusznej częściej powstają zrosty, które mogą zaburzać pracę jelit.
W początkowym okresie rehabilitacji po chorobie proszę zwrócić uwagę przede wszystkim na częste przyjmowanie niewielkich posiłków, picie dużej ilości płynów, co pozwoli uniknąć zaparć.
Niestety, w przypadku powstania zrostów w niekorzystnych z punktu widzenia dolegliwości bólowych miejscach dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać przez dłuższy, nawet wielomiesięczny okres.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy