Co może wywoływać bóle po operacji perforacji wyrostka robaczkowego?
07 sierpnia byłam operowana z powodu perforacji wyrostka robaczkowego. Miałam zapalenie otrzewnej. Od miesiąca odczuwam kłujące bóle na wysokości piersi oraz w dole brzucha. Nie są to bóle ciągłe. Występują w dole brzucha. Często mam brzuch wzdęty i twardy. Pojawiły się kłopoty z wypróżnianiem. Utrzymuje dietę lekkostrawną. USG nic nie wykazało. Chirurg poinformował mnie, że musimy czekać, aż jelita prawidłowo się ułożą. Mam pytanie, co może wywoływać takie bóle?

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
W przypadku perforacji zapalonego wyrostka robaczkowego i zakażenia otrzewnej w jamie brzusznej częściej powstają zrosty, które mogą zaburzać pracę jelit.
W początkowym okresie rehabilitacji po chorobie proszę zwrócić uwagę przede wszystkim na częste przyjmowanie niewielkich posiłków, picie dużej ilości płynów, co pozwoli uniknąć zaparć.
Niestety, w przypadku powstania zrostów w niekorzystnych z punktu widzenia dolegliwości bólowych miejscach dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać przez dłuższy, nawet wielomiesięczny okres.