Zrosty po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam, Jestempo operacji wycięcia wyrostka robaczkowego i chciałem się dowiedzieć w jaki sposób mogę na własną rękę zapobiec ewentualnym zrostom? Lekarz mnie nie poinstruował w tym zakresie a chciałbym też sam w tym kierunku podziałać.

Zrosty w jamie brzusznej po operacjach w zakresie jamy brzusznej powstają przez około 5-7 dób po zabiegu. Po tym okresie nowe zrosty już nie powstają i nie ma możliwości jakiegokolwiek działania zapobiegającemu wytworzeniu się zrostów.

Witam , nie ma zasad , które zapobiegałyby powstawaniu ew. zrostów po operacji wyrostka robaczkowego!!! Proszę podjąć normalną aktywność życiową i być w stałym kontakcie z operatorem! z.żurawski