Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, dieta po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego powinna być lekkostrawna, a zarazem musi dostarczać witamin i składników odżywczych, aby organizm mógł się zregenerować. Po ekstrakcji wyrostka robaczkowego należy pamiętać, by dieta była uboższa w błonnik niż dieta standardowa. Należy unikać potraw ciężkostrawnych, smażonych oraz żywności wysokoprzetworzonej i alkoholu. Nie poleca się także stosowania ostrych przypraw oraz spożywania potraw wzdymających, np. zawierających warzywa strączkowe czy kapustne. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym specjalista objaśnia szczegóły diety po takim zabiegu: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-po-operacji-wyrostka. Po okresie restrykcyjnej diety, można zrezygnować z dań papkowatych. Wskazany jest kontakt z lekarzem, który po badaniu będzie mógł wyznaczyć nowe zalecenia dietetyczne. Proszę pamiętać, że dietę należy rozszerzać powoli, bacznie obserwując reakcje organizmu. Tutaj nasz ekspert odpowiada na pytanie dotyczące diety oraz aktywności fizycznej po takim zabiegu, jaki przeszedł Pan: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-rekonwalescencji-po-zabiegu-usuniecia-wyrostka-robaczkowego. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy