Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tymi zaparciami po usunięciu wyrostka?

Witam. Jestem 3 tygodnie po operacji wyrostka robaczkowego. Mam duże problemy z zaparciami. Czy mogę zacząć używać już kolon c. Zabieg był wykonany laparaskopowo.
KOBIETA, 45 LAT 5 miesięcy temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno powiedzieć – Colon c zawiera błonnik, który jest niewskazany w dużej ilości po operacji wyrostka robaczkowego. Jeśli również w diecie pojawia się błonnik, to może to być ilość zanadto obciążająca dla układu pokarmowego. Natomiast, jeżeli dieta nie obfituje w błonnik, to może Pani spróbować zażyć preparat w ilości mniejszej niż sugeruje producent. Warto również skonsultować się z chirurgiem, który przeprowadzał zabieg. Być może zainteresuje Pana ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/mozliwosc-powiklan-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego.

Zaparcia są spowodowane dietą lekkostrawną i powinny ustąpić po okresie rekonwalescencji wraz z powrotem do diety wcześniej stosowanej. W tym czasie bezpieczny będzie na pewno czopek glicerynowy oraz laktuloza, która rozmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnienia. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniety-wyrostek-robaczkowy-i-zaparcia oraz tutaj https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-oddawaniem-stolca-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego.

Proszę pamiętać o produktach zawierających probiotyki oraz odpowiedniej ilości wody – jeżeli lekarz pozwoli na powrót do poprzedniej diety, proszę pamiętać o włączeniu do diety większej ilości błonnika, również w postaci preparatu Colon c. Więcej informacji w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-po-operacji-wyrostka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy