Usunięty wyrostek robaczkowy i zaparcia

Witam. Mam 18 lat, miesiąc temu miałem usuwany wyrostek robaczkowy. od tego czasu męczą mnie zaparcia. Jedyne co pomaga to czopki glicerynowe. Czy to normalne objawy? Ile czasu musi minąć aby wszystko wróciło do normy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, takie objawy moga mieć miejsce jeszcze, jednakże zalecałbym wizyte u chirurga celem kontroli i wykonania dodatkowych badan czy tez USG jamy brzusznej. Pozdrawiam

Raczej te zaparcia nie są związane z przebytym usunięciem wyrostka robaczkowego tylko zapewne pojawiły się niezależnie. Może Pan w chwili obecnej stosujesz nadal dietę lekkostrawną, a już nie ma takowej potrzeby. Proszę wrócić do poprzednich nawyków żywieniowych, diety z dużą zawartością błonnika, a wszystko powinno wrócić do normy.