Utrata wagi i biegunka po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam Serdecznie Mam takie pytanie. Jestem po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. 2 dni przed pobytem w szpitalu z powodu objawów (bóle brzucha , biegunka , wymioty) przestałem całkowicie jeść i mało też piłem. Podczas 7 dniowego pobytu w szpitalu również nic nie jadłem i wogóle nie spałem. Po wyjściu jestem na diecie lekkostrawnej. Czy to możliwe że po tylu dniach bez jedzenia schudłem prawie 10 kg? Powoli wracam do normalnego jedzenia ale po posiłkach mam biegunke. Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Oczywiście możliwe jest, że stracił Pan aż 10kg przy czym wynika to nie tylko z faktycznej utraty masy ciała lecz również z całkowitego opróżnienia przewodu pokarmowego z zalegających w nim mas. Być może biegunka spowodowana jest wyjałowieniem przewodu pokarmowego przez antybiotyki, które były zapewne stosowane. Polecam stosowanie preparatów pomagających odbudować prawidłową florę bakteryjną (np. Lakcid, Trilac, jogurty). Być może należałoby także powrócić już do normalnej diety, gdyż długotrwale utrzymywana dieta lekkostrawna (zwłaszcza na bazie mleka) też może wyzwalać biegunki. Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-po-operacji-wyrostka

W wyniku stresu operacyjnego, odwodnienia, diety zero niestety, ale można stracić w przeciągu krótkiego czasu nawet i 10 kg masy ciała. Tydzień po usunięciu wyrostka robaczkowego można z powrotem wrócić do zwykłych nawyków żywieniowych, a nie stosować diety lekkostrawnej. Może biegunka właśnie teraz jest związana ze stosowaniem jednolitej diety. Proszę powrócić do zwykłych nawyków żywieniowych, a zapewne i waga ciała się unormuje jak i zaburzenia w oddawaniu stolca.