Biegunka i ból brzucha

Miałem biegunkę, teraz się nie załatwiałem przez trzy dni. Dziś wystąpiła biegunka dwa razy skromnie: 1 raz z treścią pokarmową, drugi raz z jakimś płynem, brzuch miękki, pobolewa, usg w porządku, badania krwi również. Zażywam Controloc i Lacidofil, Gastrolit, dieta lekkostrawna. Czy mam powody do zmartwień? Co to może być? Lekarz mi dał skierowanie do poradni chirurgicznej w "razie czego". Co robić, proszę mi pomóc?

Myślę, że nie ma powodu do niepokoju. W chwili obecnej dochodzi do normalizacji pracy jelit, więc w najbliższym okresie kilku dni stolce mogą być jeszcze nietypowe (zaparciowe, rozwolnione, zróżnicowane co do zawartości jak i częstotliwości). Na pewno w przeciągu kliku dni wróci wszystko do normy. Oczywiście trzeba też powoli wycofywać się z diety lekkostrawnej powracając do zwykłych nawyków żywieniowych.