Biegunka od czterech dni u ośmiomiesięcznego synka

mój ośmio miesięczny synek ma biegunkę od czterech dni karmiony piersią byłam u pediatry i kazał podawać gastrolit i smektę ale to nie pomaga. Były również wymioty ale ustąpiły, biegunka jagby się nasiliła co mam robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym ponownie skontaktować się z pediatrą. I koniecznie prosze dbać o nawodnienie synka.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Konieczne ponowne badanie przez pediatrę. Jeżeli nie ma objawów odwodnienia należy kontynuować leczenie nawadniające i stosowanie smecty. Jeżeli w biegunce występuje śluz, ropa lub krew należy wprowadzić leczenie antybiotykiem.