Biegunka u dziecka karmionego piersią

Moja dwumiesięczna córcia karmiona wyłącznie piersią ma biegunkę - stolce są wodniste i mają brzydki zapach. Występują po karmieniu. Biegunce nie towarzyszą wymioty, temperatura jest podwyższona do 37,5. Od czasu do czasu dziecko pokasłuje i kicha. Proszę o radę co robić, czy jechać na izbę przyjęć? Czy przeczekać?Dziecko miało mieć jutro chrzest :(

Aleksander Ropielewski

Proszę próbować karmić córkę po każdym wypróżnieniu i w miarę możliwości próbować ją nawadniać doustnie płynami nawadniającymi albo chociaż wodą. Jeżeli zauważy Pani, że dziecko zachowuje się nietypowo proszę pojechać do szpitala, ponieważ może to być objaw odwodnienia, a u tak małego dziecka jest to niebezpieczna sytuacja.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko powinno zostać zbadane przez lekarza pediatrę, który pokieruje dalszym postępowaniem.