Biegunka i nudności po operacji wyrostka robaczkowego

Biegunki po operacji wyrostka robaczkowego. W niedzielę 9 października miałem operację wyrostka robaczkowego. Wyrostek był ropieniowy i jak powiedział chirurg, po otwarciu oderwał się i musieliśmy zszywać jelito. Przez kilka dni towarzyszył mi dren. Wracałem szybko do siebie po operacji, jednak w piątek 14 października dostałem silnych biegunek z towarzyszącymi silnymi bólami brzucha. Teraz (19 października) jestem już 3 dni w domu, a biegunki nadal występują i dziś są akurat nawet bardziej intensywne. Staram się oczywiście trzymać diety lekkostrawnej. Ponadto jak dotąd podczas biegunki czasami odczuwałem lekkie mdłości, a dziś mdłości są większe i nawet raz zwymiotowałem samą żółcią, bo jeszcze nic wtedy nie jadłem z rana. Dodam, że przed wyjściem ze szpitala robiono mi USG, które nie wykazało nic niepokojącego. Dodam też, że przed operacją nie prowadziłem zbyt grzecznego trybu życia i biegunki również mi się zdarzały, powiedziałbym nawet, że prawie codziennie, jednak nie narzekałem, bowiem wiązałem je z przejadaniem się. Obecnie natomiast jem niewiele, a biegunki są. Mój chirurg, gdy usłyszał, że wcześniej też miałem częste biegunki, natychmiast powiązał to i zwalił mój stan na ten fakt i wypisano mnie ze szpitala. Jutro idę do poradni w tej sprawie, ale chciałbym się tutaj dodatkowo skonsultować z lekarzem, co o tym myśli i co to może być. Kolonoskopia czeka mnie pewnie tak czy siak, jednak chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje szansa na to, że jest to zwykłe dochodzenie organizmu do siebie, bo ja straciłem już na to nadzieję i sądzę, że jutro znów wyląduję w szpitalu.

Niestety, ale dokładną odpowiedź na powyższy problem związany z biegunkami może dać zapewne dopiero kolonoskopia. Jednak być może obecne biegunki są na przykład spowodowane wyjałowieniem przewodu pokarmowego antybiotykami jakie na pewno Pan zażywał w czasie hospitalizacji i być może po niej. W takim przypadku zalecam duże dawki probiotyków doustnie (np. Lakcid, Trilac, jogurty bogate we florę bakteryjną). Być może należałoby także powrócić już do normalnej diety, gdyż długotrwale utrzymywana dieta lekkostrawna (zwłaszcza na bazie mleka) też może wyzwalać biegunki. Być może biegunka (i te wcześniejsze incydenty biegunkowe) związana jest z występowaniem zespołu jelita drażliwego. Radziłbym najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem.