Czy to może być zapalenie wyrostka robaczkowego?

Witam, mam pytanie wczoraj wieczorem zaczęło mnie bardzo boleć i kłuć w podbrzuszu na dole z prawej strony. Po kilku godzinach załatwiłem się i ból przeszedł ale nadal troche go odczuwam ale bardziej jako obolałe miejsce i nie wiem czy to wyrostek robaczkowy czy bòl jelit ponieważ przed tym bólem sie nie wypròżniałem od 2 dni i mam siedzący tryb życia. I martwie się czy to nie jest zapalenie wyrostka robaczkowego ? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam, faktycznie dolegliwości związane z zapaleniem wyrostka robaczkowego objawiają się w okolicach prawego dołu biodrowego, jednak nie zawsze jest to takie oczywiste. Proszę obserwować swój organizm – czy dolegliwości ustępują, czy się nasilają. Jest możliwe, że opisany przez Pana ból oraz kłucie mają związek z zaparciem. W razie zaostrzenia objawów, proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Dzięki zebranemu wywiadowi oraz badaniu palpacyjnemu będzie mógł postawić właściwą diagnozę. Odnośnie wyrostka robaczkowego, to można podejrzewać zapalenie zwłaszcza gdy pojawiają się inne objawy. Niektóre, mogące wystąpić, to: ból w okolicy pępka, problemy trawienne (wzdęcia, zaparcia albo biegunka), dreszcze i gorączka, czasami zwiększona potrzeba oddawaniu moczu. Więcej w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zapalenia-wyrostka-robaczkowego. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.