Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być wyrostek robaczkowy u 18-latki?

Witam. Mam owsice (owsiki ) i mam 18 lat i mam ją chyba od 2 lat mniej więcej i mam tak że wczoraj bolał mnie brzuch tak lekko że prawie nie czułem tego i dziś też. Nie boli mnie w prawej części brzucha nawet przy naciśnięciu i mam pytanie czy to może być wyrostek robaczkowy ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Jak organizm broni się przed atakiem drobnoustrojów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli ból brzucha nie jest nasilony, nie powoduje też dolegliwości w postaci mdłości, wymiotów czy biegunki, nie ma także gorączki, a brzuch jest miękki i niebolesny, to nie ma powodu, by podejrzewać zapalenie wyrostka. Proszę zapoznać się z tym artykułem, powinien rozwiać Pańskie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zapalenia-wyrostka-charakterystyka-objawy-podstawowe-objawy-nietypowe-leczenie.

Lekkie, sporadyczne dolegliwości bólowe w okolicach żołądka mogą wskazywać na wiele przyczyn, takich jak niestrawność spowodowana niewłaściwą dietą lub przejedzeniem się. Tzw. problemy trawienne zdarzają się również zdrowym, młodym osobom i nie muszą wskazywać na żadne schorzenie. Warto jednak obserwować reakcje organizmu – przede wszystkim proszę zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach (np. po jakich posiłkach) pojawia się ból lub inne problemy.

Zachęcam również do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-niestrawnosc.

Te dolegliwości nie powinny mieć związku z owsicą, niemniej proszę pamiętać, że choć owsiki to bardzo powszechny problem, to nie należy go bagatelizować. Proszę poinformować internistę o problemie – powinien przepisać Panu leki oraz poinformować, jak można uporać się z owsicą. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/owsiki-zarazanie-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy