Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie leczyć owsiki w ciąży?

Witam. Obecnie jestem na początku 15tc. Od jakiś 2 miesięcy zmagam się z owsikami. Nie mam już pomysłu jak się ich pozbyć. Czosnek na czczo, pestki dyni nic nie dają, nie mówiąc już o kiszonkach, bo na samą myśl już mi nie dobrze tyle tego jadłam... Ale jak widać bez rezultatu. Owsiki są 2-3 tygodnie po czym jest chwilą spokoju i znów to samo.. Dbam o higienę wycieram kurze zmieniam pościel ale to nic nie daje. Od dłuższego czasu zauważyłam w kale dziwny śluz raz jest biały a raz żółty.. Jest tego sporo. Co mam robić?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety leczenie owsicy w ciąży jest trudne – leki zawierające pyrantel, substancję przeciwrobaczą, są niewskazane, więc farmakoterapię można rozpocząć zazwyczaj dopiero po rozwiązaniu ciąży. Do tego czasu może Pani stosować tylko naturalne metody walki z owsikami – w tym jedzenie pestek dyni, picie mikstury z soku z kiszonych ogórków z czosnkiem i unikanie cukru. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/owsica.

Walka z owsicą jest zawsze bardzo trudna, bo wymaga przeleczenia wszystkich domowników w co najmniej 2 turach w odstępie 2-3-tygodniowym. Do tego konieczna jest bezwzględna higiena w postaci sprzątania i dezynfekcji wszystkich zakamarków w domu, mebli tapicerowanych, ubrań, zabawek dziecięcych, prania pościeli po każdej nocy itd. Niestety jaja pasożytów mogą żyć w zakamarkach nawet przez kilka miesięcy i unosząc się wraz z kurzem. ponownie wnikając do organizmu człowieka.

Proszę zgłosić się do internisty bądź ginekologa prowadzącego ciążę. Być może zadecyduje o przeprowadzeniu kuracji, niestety taką konieczność może ocenić tylko lekarz prowadzący ciążę. Więcej informacji pod tym adresem: https://parenting.pl/owsiki-w-ciazy. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/owsiki-czy-moga-byc-zagrozeniem-dla-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy