Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć owsiki u dorosłego?

Mam owsiki. Próbowałam już wszystkiego. Pyrantelum zawiesina. Kilka razy Vermox, raz Zentel. Ostatnio nawet wzięłam 4 x pod rząd Vermox. 3 dnia był spokój, a później znowu pojawiły się objawy. Lekarz mówi, że już inaczej pomoc mi nie może. Wszystko jest wysprzątane, wygotowane, wyprasowane. Jem kiszonki, nasiona dyni. Na pewno nie jest to kwestia ponownego połykania jaj z jedzeniem czy po prostu z kurzem. Tak to wygląda jakby kolejne owsiki pojawiały się z powodu nie pozbycia się ich z jelit. Próbowałam już Vermox z powtórną dawką po 14 dniach, po 7 dniach. Ostatnio sama podjęłam desperacką decyzję, żeby brać tabletki 4 dni z rzędu. Proszę o pomoc. Z owsikami męczę się już prawie 2 lata. Pierwsze lekarstwa też nie dawały efektów. Pierwszego dnia było ok, a kolejnego znowu na chusteczce widziałam owsiki i jaja. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

leczenie również wszystkich = dorosłych i dzieci x 2 -3
+ pranie x 3-4 , mycie
lub zmiana leku

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy