Czy taka morfologia jest możliwa przy owsikach?

Witam. Wykrylam u siebie w kale pasożyta (wydaje mi się że jeżeli był to mały wijący się robaczek to glista).Zazylam Zentel. Dziecko dostało Pyrantel bo pediatra stwierdził że to owsiki. W badaniu morfologii synowi wyszły wysokie eozynofile: 1,1 i 16%. Czy to możliwe przy owsikach i jeżeli zażył Pyrantel?

Lek. Bartosz Szarawarski

To typowe, że przy infestacjach pasożytniczych podnosi się liczba eozynofilów, która może się utrzymywać przez niedługi czas po leczeniu. Prawidłowe leczenie przewiduje drugą dawkę po około 14 dniach - musi objąć wszystkich domowników, jak również należy wysprzątać pomieszczenie mieszkalne, uprać w możliwie wysokiej temperaturze , a następnie wyprasować wyprasować pościel, ręczniki i bieliznę.