Dlaczego tak długo trwa proces odrobaczania?

Razem z córką mamy nawrót owsików. Wzięliśmy pyrantelum i po 10dniach kolejna dawka. Jesteśmy półtora tygodnia po drugiej dawce i ciągle wydalamy martwe owsiki. Czy to nie dziwne że tak długo?

Lek. Bartosz Szarawarski

Czy jest Pani pewna, że to owsiki? Warto oddać kał do ponownego zbadania. Zaznaczę, że poza postępowaniem farmakologicznym należy przeprowadzić dokładne sprzątanie pomieszczenia mieszkalnego, wygotować i uprasować pościel, ręczniki i bieliznę.