Jak długo trwa leczenie dystymii?

Witam. Moje pytanie dotyczy przewidzianego okresu leczenia. Czy w przypadku rozpoznania dystymii lekarz prowadzący może z góry założyć, że leczenie farmakologiczne to minimum dwa lata? Drugie moje pytanie odnosi się do dawkowania leków. Czy po około trzech miesiącach zażywania Dulsevii (początkowo 30 mg, później dawka 60 mg) oraz trittico na noc w dawce 75 mg mogą wystąpić skutki uboczne, których wcześniej nie było? Mam na myśli obniżenie ciśnienia i lekkie bóle głowy. Czy wskazane jest aby w takim wypadku zwiększać dawkę dulsevii na 90mg?

Konieczne omówienie z LEKARZEM LECZĄCYM Dystymia, przewlekłe zaburzenia nastroju, mogą mieć różne tło i przebieg schorzenia, Plan leczenia też różny zależnie od efektów Dodatkowo terapia z psychologiem , analiza sytuacji zdrowotnej, życiowej, społecznej pacjenta...

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja . Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog