Czy przebyty nieżyt jelita może utrudniać leczenie?

Dzień dobry. Mam 23 lata, od 4 lat borykam się z powracającymi owsikami.Interwencji lekarskich było ok. 6-7 (nie pamiętam dokładnie).Dlaczego owsiki wciąż powracają?W jaki sposób się ich skutecznie pozbyć?Czy kuracja wybija 100% pasożytów, czy też powinienem przejść na jakąś dietę, żeby wybić resztę?W jaki sposób bronić się przed kolejnym zainfekowaniem?Na ile skuteczne są domowe sposoby?Czy przebyty nieżyt jelita może utrudniać leczenie? Zawsze prasowałem bieliznę,ręczniki, dbam o higienę

Witam serdecznie. Zalecane codzienne sprzątanie mieszkania (usuwanie kurzu), codzienna zmiana bielizny osobistej i pościelowej oraz ręczników (należy je prać w gorącej wodzie i prasować gorącym żelazkiem), krótkie przycinanie paznokci, codziennie poranny prysznic lub kąpiel (usuwa większość jaj ze skóry). Skutecznym działaniem ograniczającym autoinwazję jest też codzienne poranne podmywanie okolicy odbytu ciepłą wodą z mydłem. Lecz wszystkich współdomowników pacjenta równocześnie.

Lek z wyboru: pyrantel p.o. 10 mg/kg jednorazowo (maks. 1 g). Leki alternatywne: mebendazol p.o. 200 mg lub albendazol 200 mg p.o. jednorazowo (niezależnie od wieku). Leczenie powtórz po 2 tyg. ze względu na częste reinwazje. Nawroty lecz jak inwazję pierwotną.