Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego?

Witam, Od jakiegoś czasu po bieganiu, boli mnie brzuch na dole z prawej strony. Dodam, ze to tylko po bieganiu i jakiś bardziej aktywnych fizycznie dniach w których dużo chodzę. Również pływam, 3 razy w tygodni ale wtedy bóle nie występują. Czy to typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego? Jaka jeszcze może być przyczyna?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Czy liczba przeszczepów u dzieci spada?

Polska transplantologia ciągle się rozwija. Coraz więcej dorosłych otrzymuje upragnione organy. Czy tak samo jest u dzieci?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

opisane przez Pana objawy mogą pojawić się w przebiegu różnych schorzeń. Niestety bez szczegółowego wywiadu lekarskiego i konkretnych badań nie można wskazać prawdziwej przyczyny problemu. W tym celu konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny rodzinnej lub internistą, który zleci Panu stosowne badania i w razie potrzeby skieruje na leczenie specjalistyczne. Proszę pamiętać, że w przypadku podejrzenia zapalenia nie warto zwlekać z wizytą u lekarza.

Zapalenie wyrostka wygląda podobnie niemal u wszystkich pacjentów. Zazwyczaj objawia się ono silnym bólem okolic pępka, który rozchodzi się na prawą stronę oraz gorączką. Mogą pojawić się również nudności i wymioty oraz biegunka lub zaparcia. Więcej na temat zapalenia wyrostka robaczkowego można przeczytać w artykułach na naszej stronie internetowej:

https://portal.abczdrowie.pl/wyrostek-robaczkowy

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-wyrostka-robaczkowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podane-objawy-moga-swiadczyc-o-zapaleniu-wyrostka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-zapalenie-wyrostka-robaczkowego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-wyrostek-czy-moze-cos-innego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy