Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to zapalenie wyrostka robaczkowego?

Mam od ponad miesiąca problem z bólami brzucha. Jest to ból kolkowy po prawej stronie. Przy nacisku z lewej strony boli prawa strona przy puszczaniu boli bardziej niż przy naciśnięciu. Nie mam gorączki, ale dość mocne osłabienie - 34.8. Jestem ciągle zmęczona i senna. Robi mi się słabo. Wymioty nie występują, ale biegunka i zaparcia tak. Ból promieniuje do prawej nogi i prawej strony pleców. Niekiedy też do lewej strony brzucha. Miałam robione wiele badań i nikt nie potrafi stwierdzić, co to. Część chirurgów mówi, że wyrostek, część, że sprawa gastrologiczna. Byłam u gastrologa i jest wszystko w porządku. Byłam też u ginekologa na usg i ogólną kontrolę. Też jest wszystko w porządku. Usg jamy brzusznej jest bez zmian. Zmiany występują we krwi: leukocyty 11.6 tys/mm3 neutrofile 80% i hematokryt 45.1 występują też zmiany w badaniu moczu leukocyty 5-10 bakterie liczne. Nie jest to jednak zapalenie dróg moczowych, gdyż byłam w tym kierunku leczona i jest bez zmian. Dodam jeszcze, że tabletki rozkurczowe nie pomagają, boli troszkę mniej, ale niewiele. Proszę o jakąś poradę. Czy może być to faktycznie zapalenie wyrostka robaczkowego?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Wątpię, że jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. W czasie zapalenia wyrostka robaczkowego objawy przebiegają gwałtownie i w szybkim tempie doprowadzając do ciężkiego stanu wymagającego hospitalizacji i leczenia operacyjnego. Obecne dolegliwości mogą być związane np. z jakimś stanem zapalnym w zakresie prawego odcinka jelita grubego lub końcowego odcinka jelita cienkiego. W takim wypadku jeśli nie miała Pani jeszcze wykonanej kolonoskopii to takową bym zalecał (oczywiście najlepiej o tym powinien zadecydować lekarz - np. gastroenterolog po bezpośrednim badaniu). Oczywiście trzeba by było wykluczyć także schorzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego (w zakresie żołądka i dwunastnicy) czyli wykonać także gastroskopię (o tym też najlepiej po bezpośrednim badaniu powinien zadecydować gastroenterolog).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy