Co znaczy ten ból po wycięciu wyrostka?

Witam . Jestem dwa tygodnie po operacji laparoskopowej usunięcia wyrostka robaczkowego w stanie zapalnym .Od kilku dni zaczęło boleć mnie to miejsce po wycięciu wyrostka . Bolą również plecy i mam nudności. Byłam nawet w szpitalu , ale chirurg twierdzi , że pewnie to przejdzie ,a na USG nic nie wykazano .Martwi mnie to co mam teraz robić , gdzie się udać . Chciałabym już być w pełni zdrowia , żeby wrócić do pracy .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Mogą być one związane zarówno z naturalnym procesem gojenia, jak i wystąpieniem stanu zapalnego lub groźnych powikłań. Ważne więc, aby zostały one skonsultowane z lekarzem, najlepiej tym, który wykonywał dany zabieg chirurgiczny i zna historię choroby.

Skoro jednak była Pani w szpitalu i Pani stan został skontrolowany, to prawdopodobnie wszystko jest w porządku.

Od operacji minęły dopiero dwa tygodnie. W związku z tym organizm mógł jeszcze nie dojść do siebie i daje objawy w postaci bólu brzucha, pleców czy nudności. Objawy te powinny niebawem minąć. Jeśli natomiast będą utrzymywały się, pomimo upływu czasu, należy ponownie udać się na wizytę kontrolną.

Przydatne mogą okazać się informacje zawarte w jednym z naszych artykułów dotyczącym powikłań po wycięciu wyrostka robaczkowego: https://portal.abczdrowie.pl/mozliwosc-powiklan-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-wahania-apetytu-i-bol-plecow-po-operacji-wyrostka-robaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-i-nudnosci-po-operacji-wyrostka-robaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.