Czy mój syn może podróżować?

Witam mój syn (5lat) miał wycięty wyrostek robaczkowy 6 dni temu metodą laparoskopową bez powikłań mamy wykupiona wycieczkę za 20 dni do Tunezji czy jest możliwa taka wycieczka czy musimy z niej zrezygnować ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, przeprowadzona operacja wycięcia wyrostka robaczkowego u dziecka, która przebiegła bez powikłań, nie jest przeciwwskazaniem do podróży samolotem i syn bezpiecznie może odbyć lot, jeśli nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych. W chirurgii laparoskopowej zazwyczaj wystarczą 4 do 5 dni od operacji, zanim wylecimy według Centrali Lotów Sanitarnych, więc u Pani syna zostanie zachowany odpowiedni odstęp czasowy do wycieczki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przetrwac-lot-samolotem

https://portal.abczdrowie.pl/mozliwosc-powiklan-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.