Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka temperatura po usunięciu wyrostka?

Witam jestem 2 dzień po operacji wycięcia ropnego wyrostka ribaczkowego i na recepcie nie mam zadnego antybiotyku tylko lek doreta,temperstura ciała oscyluje od 36.9 do 37,6
MĘŻCZYZNA, 53 LAT 2 miesiące temu

Jak wygląda życie po przeszczepie?

Po przeszczepieniu organu, pacjent musi nauczyć się na nowo funkcjonować. Powinien zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda życie po przeszczepie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

temperatura sięgająca 37,6 stopni Celsjusza nie powinna być alarmująca i w przypadku dobrego samopoczucia pacjenta nie wymaga zastosowania leków przeciwgorączkowych czy antybiotyku.

Więcej informacji na temat operacji usunięcia wyrostka robaczkowego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-wyrostka-robaczkowego-appendektomia.

Proszę pamiętać, że usunięcie wyrostka robaczkowego (w przypadku braku powikłań) jest zabiegiem rutynowym, ale okres rekonwalescencji może sięgać nawet 2 tygodnie, w czasie których wystąpienie dolegliwości bólowych czy podniesionej ciepłoty ciała (z gorączką włącznie) jest niewykluczone.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/mozliwosc-powiklan-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego.

Jeżeli cokolwiek budzi Pana niepokój bądź dolegliwości mimo upływu czasu nie ustają, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy