Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam zrobić, aby zrosty zniknęły?

Witam miałam operacje wyrostka 09.03 minęły dwa tygodnie równe od operacji, pojawiły mi się zrosty teraz. Co mam robić aby je zmniejszyć aby zniknęły? Jak się poruszać? Palę papierosy czy to ma duży zły wpływ? Co z sexem ( delikatny chyba nie zaszkodzi?) co robić aby prawidłowo wszystko przeszło?
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Główne osiągnięcia polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Przeszczepy są coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Sprawdź, jakie są główne osiągnięcia polskiej transplantologii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Proszę pamiętać, że dwa tygodnie to okres rekonwalescencji i należy dać ciału czas na pełną regenerację. Obecnie, przy wykorzystaniu laparoskopowej metody usunięcia wyrostka robaczkowego, ten okres jest stosunkowo krótki i pozwala na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się dokuczliwych zrostów. Niemniej, gdy wystąpi taki problem, jak zrosty pooperacyjne, warto skonsultować się z lekarzem, który, po rozpoznaniu problemu, będzie mógł wskazać konkretne metody leczenia.
Natomiast, jeśli chodzi o stosunki seksualne, to należy pamiętać o ostrożności i obserwacji własnego ciała oraz jego reakcji. Jeśli zbliżenie seksualne nie powoduje dyskomfortu, prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań. Na wszelki wypadek warto jednak skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
Niewątpliwie palenie papierosów nie jest wskazane nie tylko podczas regeneracji po operacji wyrostka robaczkowego – jest także szkodliwe dla całego organizmu i może nasilać stany zapalne.
W naszym serwisie odnajdzie Pani więcej informacji odnośnie zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego, zachęcam do zapoznania się z nimi:
https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-wyrostka-robaczkowego-appendektomia
https://portal.abczdrowie.pl/wyrostek-robaczkowy

Być może pomocne będą również odpowiedzi ekspertów naszego portalu, dotyczące wyrostka robaczkowego:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow,wyrostek-robaczkowy


Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy