Czy po usunięciu wyrostka mogę mieć masaż tajski?

Witam. Mam 21 lata, BMI w normie, jestem po operacji usunięcia wyrostka. Po jakim czasie od operacji mogę się wybrać na masaż tajski? W miejscu cięcia nie czuję bólu, rana ładnie się goi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg usunięcia wyrostka polega na wycięciu tego organu z powodu występującego w nim ostrego stanu zapalnego. Część pacjentów po zabiegu skarży się na występujące wymioty i ból brzucha w połączeniu z gorączką, dlatego wskazane jest bycie pod stałą kontrolą lekarza. Rekonwalescencja trwa około 2 tygodni i nie widzi się przeciwwskazań, aby po jej przebyciu nie powrócić do normalnego trybu życia.

Odnosząc się do Pani pytania, jeżeli po zabiegu minął już czas rekonwalescencji, to nie widać przeciwwskazań do wykonania masażu tajskiego. Należy jednak uważać, aby nie naruszyć rany, dlatego przed taką aktywnością powinna się Pani zobaczyć z lekarzem prowadzącym i zapytać go o to.

W czasie pozabiegowym zaleca się przejście na lekkostrawną dietę. W przypadku, gdy zabieg przeprowadzono metodą klasyczną, a nie laparoskopową, to przez niedługi okres powinno się unikać ciężkiego wysiłku fizycznego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, dzięki któremu może się Pani dowiedzieć więcej o tematyce wycięcia wyrostka:

https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-wyrostka-robaczkowego-appendektomia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.